Скороходівська громада
Полтавська область, Полтавський район

Запобігання та протидія домашньому насильству

 

Фото без опису

 
Що таке СНПК?

  Сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом (СНПК), описується як будь-яка форма сексуального насильства, що виникає у контексті воєнного конфлікту, військових дій чи окупації. Військові конфлікти створюють небезпечне оточення, де сексуальне насильство може траплятися через відсутність правопорядку, безкарності, дезорганізації та відсутності ефективних механізмів захисту. Сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом, представляє серйозну глобальну проблему, що значно впливає на життя тисяч людей, що перебували та перебувають на території воєнних дій.
   СНПК – це форма гендерно зумовленого насильства (ГЗН), що включає:
   • зґвалтування;
   • сексуальне рабство;
   • примус до проституції;
   • примусову вагітність;
   • примусовий аборт;
   • примусову стерилізацію;
   • примусовий шлюб;
   • погрози та спроби будь-якої форми зґвалтування або погрози та спроби інших сексуальних нападів;
   • каліцтво статевих органів;
   • примусове оголення.
   Вразливі категорії:
   • жінки та дівчата: є особливо вразливими, часто переживаючи групове зґвалтування, сексуальне рабство та інші форми насильства;
   • чоловіки та хлопці: хоча чоловіки рідше визнаються як постраждалі, але вони також стають об'єктами СНПК, особливо через тортури та примусове сексуальне рабство;
   • діти: більш ніж будь-яка інша група, стають беззахисними жертвами сексуальної експлуатації та зґвалтування в умовах конфлікту;
   • ЛГБТQ+Спільнота: стають об'єктами дискримінації та сексуального насильства під час військових дій.
   Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом – це воєнний злочин, а такі злочини не мають терміну давності. Тому постраждалі особи можуть звернутись із заявою про вчинення такого злочину у будь-який час, відповідно винна особа буде притягнена до відповідальності незалежно від того, коли такий злочин був скоєний.
   Доступні гарячі телефонні лінії для отримання допомоги та підтримки:
   - «Гаряча лінія» 15-47: протидія торгівлі людьми, запобігання та протидія домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей. - Національна «гаряча лінія»: протидія домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації, працює безкоштовно: 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123.
   - Контакт-центр безоплатної правової допомоги: працює цілодобово, безкоштовно за номером 0 800 213 103.
   Не ховай свої почуття в собі і не терпи. Не бійся висловити свої переживання. Твоя безпека і гідність мають першочергове значення. Ти не один/одна і тобі належить підтримка та захист. Разом ми можемо змінити ситуацію та допомогти один одному в оновленні життя. Нехай твоя сміливість відкриє шлях до змін і покращень!
  
Фото без опису
 
Протидія домашньому насильству: Роль чоловіків у створенні безпечного середовища


   Домашнє насильство – проблема, яку необхідно вирішувати спільно. Чоловіки можуть взяти на себе відповідальність та активну участь у створенні безпечного оточення для всієї родини. Ось кілька кроків, які чоловіки можуть зробити для протидії домашньому насильству:
   Свідомість та освіта: зрозуміння проблеми є першим кроком до її вирішення. Чоловіки повинні бути освіченими щодо форм насильства, його наслідків та способів протидії.
   Активна підтримка партнерки: важливо виявляти повагу та підтримку у відносинах. Створення відкритого середовища для спілкування може допомогти взаєморозумінню та попередженню конфліктів.
   Виявлення та реагування на ознаки насильства: чоловіки повинні звертати увагу на зміни у поведінці та емоційному стані своїх партнерок. Вчасна реакція на ознаки може запобігти загостренню ситуації.
   Сприяння рівності та взаєморозумінню: сприяйте рівності у відносинах та діліть відповідальність за домашнє господарство та прийняття рішень.
   Підтримка постраждалих осіб від насильства: якщо вам відомі випадки домашнього насильства у своєму оточенні, підтримка та допомога жертвам є критично важливим кроком.
   32% опитаних чоловіків зазначили, що вони мають знайомих, які чинять фізичне насильство щодо своїх партнерок. Утім, третина з них вважають це приватною справою подружжя, яка не стосується інших людей.
   Натомість варто розуміти, що чоловіки є важливими суб’єктами протидії насильства, які можуть своїми діями змінити ситуацію на краще.
  
   НАГАДУЄМО ПРО:
   безкоштовні та цілодобові «гарячі лінії», до яких можна звернутися за допомогою:
   - «Гаряча лінія» 15-47: протидія торгівлі людьми, запобігання та протидія домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
   - Національна «гаряча лінія»: протидія домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації, працює безкоштовно: 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123.
   - Контакт-центр безоплатної правової допомоги: працює цілодобово, безкоштовно за номером 0 800 213 103.
  
   Не мовчіть про домашнє насильство! Нехай наші слова та дії стануть могутнім витоком змін. Будьмо підтримкою і безпечним простором для тих, хто потребує допомоги. #ГовориПроЦе
  
 
 
   В рамках організаційних заходів щодо проведення в області «всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 07 грудня 2023 року відбулося засідання Міжвідомчої координаційної ради з гендерних питань, запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми та проблем сім’ї при обласній державній адміністрації.
   На засіданні було повідомлено про збільшення звернень про факти домашнього насильства майже на третину, які надійшли до Національної поліції Полтавської області. Якщо минулого року за 9 місяці звернулись 6149 людей, то за аналогічний період цього року - 8131.
   Статистика свідчить про збільшення викликів у період війни й безпосередньо впливає на посилення насильства, насамперед у сім’ях.
   За даними Національної поліції Полтавської області впродовж 11 місяців цього року зареєстровано 9712 повідомлень, пов’язаних із домашнім насильством. У 20% випадків – повторні.
   Жінки та чоловіки, які стали жертвами домашнього насильства, можуть звертатися до спеціалізованих служб підтримки. В області діє 11 центрів соціальних служб і 36 центрів соціальних послуг, 5 денних центрів соціально-психологічної допомоги з кризовими кімнатами та 5 спеціалізованих служб первинно-психологічного консультування. Крім того, на Полтавщині функціонують притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства: на базі Благодійної організації «Світло надії», при Полтавському обласному центрі соціальних служб, який знаходиться ( в Омельнику Кременчуцького району ) та прихисток «REFUGE» , створений Міжнародною БО «AICM» у місті Полтаві.
   Наступного року за рахунок субвенції з державного бюджету планується відкриття притулку у Лубенській територіальній громаді.
  
   НАГАДУЄМО ПРО:
   безкоштовні та цілодобові «гарячі лінії», до яких можна звернутися за допомогою:
   - «Гаряча лінія» 15-47: протидія торгівлі людьми, запобігання та протидія домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
   - Національна «гаряча лінія»: протидія домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації, працює безкоштовно: 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123.
   - Контакт-центр безоплатної правової допомоги: працює цілодобово, безкоштовно за номером 0 800 213 103.
  
   Об'єднаймося проти насильства! Відмовимося терпіти його і побудуймо світ миру та поваги.

 
Фото без опису
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»


   Щороку в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Адже у світі постійно відбуваються війни, напади, дискримінація, приниження. Саме тому важливо збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у суспільстві, нагадати людям про те, що насильству немає виправдання, а також створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.
   17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
   Дати початку та завершення Всеукраїнської акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
   Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
   • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
   • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
   • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
   • 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;
   • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
   • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
   • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
   • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
   У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.
   Законодавством України передбачені заходи з протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства.
   В Україні діє Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», і з початку 2019 року домашнє насильство в нашій країні вважається кримінальним злочином.
   Важливим у цій сфері є ухвалення у 2020 році Указу Президента України «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства». Одним з інструментів його реалізації є Державна соціальна програма запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року, затверджена постановою Кабінету Міністрів від 24 лютого 2021 року № 145.
   У вересні 2020 року Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарріц» – міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх.
   Метою партнерства є консолідація зусиль міжнародної спільноти та посилення відповідальності задля досягнення рівності жінок і чоловіків.
   Втіленням зобов’язань, що взяла на себе Україна, став запуск торік «гарячої лінії» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – 1547.
   Якщо людина опинилась у складних обставинах, спричинених насильством в сім’ї чи його реальною загрозою, якщо стала жертвою торгівлі людьми та прагне повернутися до нормального життя, за телефоном «гарячої лінії» 1547 цілодобово консультанти готові надати психологічну підтримку, проконсультувати або зареєструвати відповідне звернення до державних органів.

Фото без опису

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 

Відповідальна особа:

Мяло Олена Олександрівна - Директор комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Скороходівської селищної ради тел. +380954190929

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Притулок для жінок

Притулок для жінок «Світло надії» з 2017 року допомагає жінкам, що постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства захиститись від кривдників та почати нове життя. Для цього ми надаємо комплексні послуги з тимчасового проживання, психологічну та правову допомогу, а також консультуємо жінок, які цього потребують. У нашому Притулку для жінок та Денному центрі ви зможете отримати такі послуги: цілодобовий притулок; первинна допомога постраждалим з можливістю короткострокового (до 10 діб) перебування у "кризовій кімнаті"; соціальне таксі (супровід постраждалої та дітей до безпечного простору) ; психологічну допомогу; представництво інтересів; сприяння у відновлені документів; допомога у працевлаштуванні; сприяння в отриманні медичної допомоги; правова допомога. Звертайтеся за телефоном +38 (066) 829-55-73 або пишіть нам https://www.lightofhope.com.ua/shelter-for-women https://bit.ly/48UBxCw https://www.facebook.com/LightOfHopeUkraine

15:55:48 08.08.2024

ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Перелік організацій, до яких можна звернутися за консультацією та допомогою:      Національна «гаряча лінія» з питань запобігання насильству та захисту прав дітей – 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або 116-123 (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів)     Правоохоронні органи – 102      Департамент соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації – (0532) 68-51-67      Полтавський обласний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді – (0532) 60-73-93     Служба у справах дітей Полтавської обласної державної адміністрації – (0532) 57-97-93 або 50-27-27     Благодійна організація «Світло надії» тел. (05322) 2-06-20 або (0532) 60-60-81     До персонально-відповідальної особи за протидію домашньому насильству в районі/місті/об'єднаній територіальній громаді (за місцем проживання)    

10:34:34 27.01.2023

Що робити, якщо Ви страждаєте від домашнього насильства? ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ «15-47» АБО ЗА НОМЕРОМ «102»;

На гарячій лінії «15-47»;   надаються юридичні, психологічні та інформаційні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства, надається психологічна допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям. Сервіс діє цілодобово, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімні та конфіденційні.  За номером «102»   поліцейський уповноваженого підрозділу поліції прийме заяву чи повідомлення про факт вчинення домашнього насильства у будь-якій формі та складе протокол про адміністративне правопорушення    Якщо Ви стали жертвою домашнього фізичного або сексуального насильства навіть коли у Вас немає видимих ознак ушкоджень – вирушайте до закладу охорони здоров'я, щоб своєчасно зафіксувати тілесні ушкодження та визначити ступінь їх тяжкості.    У разі вчинення домашнього фізичного насильства, бажано негайно звернутись до поліцейського уповноваженого підрозділу поліції для складання письмової заяви про вчинення кримінального правопорушення.    Для швидкого, доступного та оперативного реагування на випадки вчинення насильства можна скористатися Чат-ботом @police_helpbot, #ДійПротиНасильства він надасть максимально вичерпну інформацію про домашнє насильство, підтримку та допомогу в цьому питанні    Чат-бот може:    - допомогти викликати служби допомоги (поліцію та «швидку допомогу»);    - роз'яснити, що таке домашнє насильство та як протидіяти цьому явищу, повноваження органів і установ, які здійснюють заходи із запобігання домашньому насильству;    - надати контакти інших служб допомоги;    - переадресувати на спеціалістів безоплатної правової допомоги, які нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі.  Якщо ви страждаєте від домашнього насильства, або є свідком цього явища - телефонуйте на лінію 102. Ваші дії допоможуть врятувати життя!  

10:33:24 27.01.2023

Право особи, що постраждала від домашнього насильства на отримання безоплатної правової допомоги

 Відповідно до п.13 ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», право на безоплатну вторинну правову допомогу мають особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.     В Україні створено систему надання безоплатної правової допомоги, яка надає юридичну підтримку особам, які знаходяться під юрисдикцією України, та права яких порушено.     Право на безоплатну правову допомогу – гарантія, встановлена Конституцією України, що дає можливість, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб, визначених Законом України «Про безоплатну правову допомогу», отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених Законом.    Документами, що підтверджують право особи, що постраждала від домашнього насильства на отримання безоплатної правової допомоги є:    - витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у якому міститься інформація про вчинення злочину, пов'язаного з насильством;    талон-повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, пов'язаного з насильством, виданий уповноваженим підрозділом органу Національної поліції, за формою, затвердженою МВС;    - копія протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення;    - копія постанови про накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з насильством;    копія заяви до суду про видачу або продовження обмежувального припису стосовно кривдника;    - рішення суду про видачу або продовження обмежувального припису стосовно кривдника;    - копія винесеного працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції термінового заборонного припису;    - направлення постраждалих осіб до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, складене за формою, затвердженою Мінсоцполітики (видається районними, держадміністраціями, виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, у тому числі об'єднаних територіальних громад, чи загальними/спеціалізованими службами підтримки постраждалих осіб).    Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечують надання безоплатної правової допомоги постраждалим особам у порядку, встановленому Законом, за зверненням постраждалої особи або її законного представника, в тому числі у приміщенні загальної/спеціалізованої служби підтримки постраждалих осіб, якщо постраждала особа не може відвідати центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги самостійно, про що центру повідомляється відповідною службою.    Правові послуги, надаються адвокатами та працівниками системи безоплатної правової допомоги та є безоплатними для клієнтів (оплачуються державою).    Крім того, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0(800)-213-103, який обслуговується Всеукраїнським контактним центром системи безоплатної правової допомоги. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.    В Україні за телефонним номером «15-47» цілодобово та безкоштовно діє Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.        Відеоролик про прояви домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі, розуміння суспільством природи цього явища  Опитування "Насильство: дізнайся чи є воно у твоєму житті" 

10:31:32 27.01.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь