Дата: 24.05.2019 09:03

Держекоінспекцією Центрального округу проводиться формування громадських інспекторів з охорони довкілля, до складу яких входять громадські активісти, вчені, представники громадських організацій екологічного спрямування, керівники районних осередків.

До повноважень громадських інспекторів входить:

-  спільно з працівниками органів Держекоінспекції, інших державних органів, які здійснюють контроль за охороною, раціональним використанням та відтворенням природних ресурсів, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, брати участь у проведенні перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та громадянами вимог природоохоронного законодавства, норм екологічної безпеки охорони, раціонального використання та відтворення природних ресурсів;

-  за направленням органу Держекоінспекції, який призначив громадського інспектора, проводити рейди та перевірки і складати акти перевірок;

-   складати протоколи про адміністративні правопорушення при виявленні порушень природоохоронного законодавства, відповідальність за які

передбачена статтями 48, 63 - 70, 73, 76 - 77-1, 78, 82, ч.1,3 - 85, 89, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення - в частині порушення порядку провадження господарської діяльності, пов’язаної з раціональним використанням, відтворенням та охороною природних ресурсів (земля, надра, поверхневі води, атмосферне повітря, тваринний та рослинний світ, природні ресурси територіальних вод, континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони України, добування і використання риби та інших водних живих ресурсів), поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами) і подавати їх відповідному органу Держекоінспекції для притягнення винних до відповідальності.

З огляду на вищевикладене та з метою посилення державного нагляду (контролю) у галузі охорони навколишнього природного середовища, ефективної взаємодії природоохоронної діяльності, оперативного реагування та вирішення проблем виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства проводиться набір громадських інспекторів з охорони довкілля Полтавської області які б могли виконувати роботу на громадських засадах, без увільнення від основної роботи і без додаткової оплати праці.

Для цього претендентам на громадських інспекторів з охорони довкілля необхідно:

1)      надати до органу Держекоінспекції подання за типовою формою;

2)       картку погодження на виконання обов’язків громадського інспектора за встановленою формою;

3)       копію атестата чи диплома про освіту;

4)       дві фотокартки 3x4;

5)       пройти стажування під наглядом державного інспектора протягом п’яти робочих днів.

6)       пройти співбесіду з Комісією з перевірки знань за наявності звіту про проходження стажування;

7)       оформити заяву на призначення.

Бажаючих звертатися до Держекоінспекції на електронну адресу centr@dei.gov.ua та паперовому вигляді
(вул. Коцюбинського,6 м. Полтава, 36039).

Контактний тел.: (0532) 50-00-76, 099-911-33-35

Максименко Юлія Петрівна.