Про конкурс

Що таке «громадський бюджет»?

Громадський бюджет процес взаємодії Скороходівської селищної ради та її виконавчого органу з громадськістю, направлений на залучення жителів Скороходівської територіальної громади до участі у бюджетному процесі шляхом прийняття рішень щодо розподілу визначеної Скороходівською селищною радою частини селищного бюджету через подання відповідних ініціативних проєктів розвитку, спрямованих на вирішення пріоритетних проблем населених пунктів Скороходівської територіальної громади та його жителів, проведення відкритого громадського голосування за такі проєкти.

Тобто, це пряма участь громадян в розподілі частини місцевого бюджету шляхом розробки і подання ними проєктів, спрямованих на підвищення комфортності проживання в громаді. Громада сама визначає пріорітетні проєкти.

Фінансування проєктів-переможців громадського бюджету проводиться за рахунок коштів місцевого бюджету.

Хто може бути автором проєкту?

Подати проєкт може особа, що зареєстрована на території Скороходівської селищної територіальної громади, якій на момент подання проєкту виповнилось 14 років, з обов’язковим проходженням авторизації через систему BankID, електронного цифрового підпису, інших способів, передбачених системою. Автор проєкту може подати на конкурс не більше одного проєкту.

Як подати проєкт?

Подання проєктів здійснюється виключно у Електронній системі «Громадський бюджет», що знаходиться на веб-платформі «Єдина платформа місцевої електронної демократії» (скорочено e-DEM) та дає можливість забезпечити автоматизацію усіх етапів громадського бюджету.

Хто  та як може голосувати за проєкти?

Голосування за Проекти  можуть здійснювати громадяни та громадянки України, а також іноземці та особи без громадянства, які мають дозвіл на постійне проживання на території України, яким на момент голосування виповнилось 14 років, що зареєстровані та фактично проживають на території Скороходівської громади. Голосування здійснюється виключно у Електронній системі «Громадський бюджет», що знаходиться на веб-платформі «Єдина платформа місцевої електронної демократії» (скорочено e-DEM), а ідентифікація особи проводиться через систему Bank ID, електронного підпису, інших способів, передбачених системою. Одна особа може голосувати лише за один проєкт.

Як визначаються проєкти-переможці?

Після завершення кінцевого терміну голосування система здійснює підрахунок електронних голосів автоматично, але остаточний бал проєкту обчислюється з врахуванням «вагового коефіцієнта».

За результатами голосування, Комісія протягом 10 календарних днів після закінчення голосування визначає проєкти-переможці та ухвалює рішення щодо переліку проєктів-переможців

Проектами-переможцями вважаються ті, які набрали найбільшу кількість балів, до вичерпання обсягу коштів, виділених на реалізацію громадського бюджету на відповідний рік.

Реалізація проєктів-переможців відбувається у наступному бюджетному році.