Додаткові соціальні гарантії для ФОП на період карантину

Дата: 13.05.2020 08:50

Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Додаткові соціальні гарантії для ФОП на період карантину

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей, та людей, які втратили роботу та зареєструвалися у центрі зайнятості як безробітні.

Відповідну постанову «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми», розроблену Міністерством соціальної політики, прийнято на засіданні Уряду 22 квітня 2020 року за № 329  щодо надання додаткових соціальних гарантій на період дії карантину та на один місяць після дати його скасування для фізичних осіб-підприємців, в сім’ях яких виховуються діти віком до 10 років.

Право на отримання допомоги мають фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої групи платників єдиного податку, за умови сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року з дати державної реєстрації як фізичної особи-підприємця.

Допомога призначається з місяця звернення одному з батьків (опікуну), який зареєстрований як фізична особа-підприємець на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) та виплачується у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, а саме:

• на дітей віком до 6 років — 1779 грн.;

• на дітей віком від 6 до 10 років — 2218 грн.

Допомога призначається управліннями соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання фізичної особи-підприємця.

Для призначення допомоги подаються наступні документи:

1. заява за встановленою формою (виплата допомоги проводиться лише через банківські установи, тому важливо у заяві зазначити банківські реквізити, на які будуть перераховуватись кошти. Банківський рахунок слід зазначати у форматі IBAN, що містить 29 символів);

2. копії свідоцтв про народження кожної дитини віком до 10 років;

3. довідка з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу форми ОК−7);

4. копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземців та особи без громадянства);

5. копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Управліннями соціального захисту населення рішення щодо призначення допомоги приймається по кожному зверненню окремо відповідно до норм постанови, перевіряється повнота сплати єдиного соціального внеску за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року з дати державної реєстрації як фізичної особи-підприємця.

Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту населення заяву за формою згідно з додатком у паперовій або електронній формі із зазначенням рахунку в установі уповноваженого банку та документи/відомості у паперовій або електронній формі, зазначені у п.п. 9 і 10 Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку.

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

зателефонувавши на номери: (0532) 56-02-88; (050)561-77-46;

(068) 502-26-54

• необхідні документи  також можна залишити в скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул.Європейська, 37/40.

У Чутівському районі звертайтеся до відділу «Чутівське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

? написавши на нашу електронну пошту:  chutivske@legaleid. pl.ua

? зателефонувавши на номери: 066 72 73 436

097 96 04 854

• Скайп: live:.cid.8ea5b2861cf5

Небхідні документи  також можна залишити в ? скриньці для кореспонденції, що знаходиться в смт. Чутове,вул.Набережна,15

Правову консультацію можна також отримати:

• зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД

0 800-213-103

• поставивши запитання в месенджер ФБ-сторінки:     https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

• поставивши запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

• прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid та обговоривши її у нашому чаті - https://t.me/ualegalaidchat

• скориставшись правничою вікіпедієюWikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua

Пам’ятайте, що карантин — це не перешкода для отримання правової допомоги від держави!

Директор МЦ

Л. Г. Бубир