Із працівниками ВП “Cкороходівський елеватор” ТОВ “Зерно-Агротрейд” проведено семінар-нараду з питань охорони праці

Дата: 06.05.2021 09:35

Із працівниками ВП Cкороходівський елеваторТОВ “Зерно-Агротрейд проведено семінар-нараду з питань охорони праці

23 квітня 2021 року начальник відділу профілактики страхових випадків – головний страховий експерт з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – управління) Оксана Щербак та страховий експерт з охорони праці Полтавського відділення управління Анатолій Грубич провели семінар-нараду з працівниками ВП “Cкороходівський елеватор” ТОВ “Зерно-Агротрейд”.

Програмою заходу було передбачено обговорення питань:

• відзначення в Україні Дня охорони праці під девізом “Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо разом у стійкі системи БЗР”;

• вивчення позитивного досвіду, який напрацьований службами охорони праці інших підприємств Полтавської області;

• практичне застосування Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків та аварій на виробництві.

На початку семінару-наради виступила інженер з екології, охорони праці та сертифікації ВП “Cкороходівський елеватор” Раїса Наливайко, яка розповіла про основні орієнтири в роботі комісії з охорони праці підприємства в напрямі забезпечення дотримання стандартів безпеки праці.

Значна увага на підприємстві, що є частиною агропромхолдингу, приділяється навчанням, інструктажам та підвищенню кваліфікації працівників з питань охорони праці та пожежної безпеки. Зокрема, Раїса Наливайко повідомила про тематику проведених інструктажів:

• виробнича санітарія  та особиста гігієна працівника;

• запобіжні заходи профілактики та захисту під час епідемічних ситуацій у працівників підприємства;

• правила одягання, знімання та утилізації ЗІЗ в умовах епідемії коронавірусної інфекції COVІD-19.

У свою чергу начальник відділу профілактики страхових випадків – головний страховий експерт з охорони праці управління Оксана Щербак охарактеризувала рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах Полтавської області, закликаючи учасників семінару-наради не ігнорувати правил з охорони праці. Доповідачка наголосила, що основною передумовою безпечних та здорових умов праці працівників є:

• вчасно організовані навчання та перевірки знань;

• проведення належним чином інструктажів;

• забезпечення працівників якісним спецодягом та засобами індивідуального захисту.

Страховий експерт з охорони праці Полтавського відділення управління Анатолій Грубич охарактеризував зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, які були внесені на засіданні Уряду 05.01.2021, після чого перерахував низку факторів, які впливають на працездатність людини під час трудової діяльності, а саме:

- фізичне зусилля;

- нервове напруження;

- робоче положення;

- монотонність роботи;

- температура, вологість, теплове випромінювання в робочій зоні;

- забруднення повітря;

- виробничий шум;

- вібрація, обертання, поштовхи;

- освітленість у робочій зоні.

Також доповідач наголосив на важливості психо-фізичного стану працівників.

Практика підприємств свідчить про те, що оцінка поліпшення умов праці може бути здійснена шляхом зіставлення фактичних умов праці з нормативними, прийнятими для базового періоду.

Наприкінці виступу Анатолій Грубич наголосив на важливості поліпшення умов праці не за рахунок компенсаціних виплат, а шляхом впровадження нових технологій, оздоровлення виробничого процесу, врахування вимог естетики праці.

Начальник Полтавського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області

Василь Артамонов