Чутівська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області

Дата: 03.11.2021 11:40

Oдноразове добровільне декларування

Чутівська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області інформує щодо добровільного декларування доходів.

Одноразове декларування – добровільне подання в електронному вигляді декларації, в якій вказуються наявні у фізичній особи активи, що були отримані, придбані за незадекларовані доходи.

Декларант має нарахувати собі збір та сплатити його протягом 30 календарних днів.

Декларацію податківці прийматимуть тільки з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Подавати декларацію можуть:

- фізичні особи (громадяни);

- фізичні особи-підприємці (ФОП);

- особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Не можуть подати декларацію:

- юридичні особи;

- особи, які зобов’язані подавати електронні декларації НАЗК на підставі Закону “Про запобігання корупції” від 14.10.2014 р. № 1700. Виняток – особи, які подавали таку декларацію для участі у конкурсі на певну вакансію держслужби, але не пройшли.

Ставки збору одноразового декларування:

- 5 % — щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні;

- 9 % — щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном;

- 2,5 % — щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 р. до 31 серпня 2022 р. до подання Декларації.

Збір можна сплачувати трьома рівними частинами щорічно, але ставки збору в такому випадку збільшуються: з 5% до 6%, з 9% до 11,5%, з 2,5% до 3%.

Мета одноразового добровільного декларування – легалізація майна, набутого внаслідок ухилення від сплати податків. Подача декларації та сплата збору звільнить фізичну особу від відповідальності за порушення податкового/валютного законодавства, а також нарахування та сплатити податків та зборів щодо доходів, за допомогою яких були набуті задекларовані активи.

З нормативно-правовими актами, роз’ясненнями та презентаційними матеріалами можна

ДПС України з метою проведення інформаційно – роз’яснювальної кампанії виготовлено відеоролики.

ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕО