Скороходівська громада
Полтавська область, Полтавський район

Давайте думати про мешканців громади, а не задовольняти власні амбіції!

Дата: 02.02.2022 16:37
Кількість переглядів: 387

Кожен мешканець села чи селища має право на сучасну медицину й освіту, доступні та якісні адміністративні, комунальні, соціальні послуги, гарні дороги, чисті й освітлені вулиці. Але люди можуть впливати на якість цих послуг лише тоді, коли відповідальні за їх надання знаходяться близько. Найближчою до людей владою є органи місцевого самоврядування - селищні ради та їхні виконкоми. Отже саме вони повинні мати широкі повноваження і достатньо коштів, щоб бути спроможними вирішувати усі місцеві питання і нести за це відповідальність.

Для цього в Україні відбувається децентралізація - передача повноважень та фінансів від державної влади якнайближче до людей - органам місцевого самоврядування.

12 червня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв 24 розпорядження щодо визначення адміністративних центрів та затвердження територій громад областей. В результаті в країні створено 1469 спроможних територіальних громад. В тім числі було створено Скороходівську та Чутівську територіальні громади.

На 25 жовтня 2020 року були оголошені перші вибори місцевих голів та депутатів місцевих рад у 1420 з 1469 громад, в тім числі Скороходівської та Чутівської селищних рад.

  Також стає відомо, що реформуванню підлягає і Чутівська районна рада. На останніх засіданнях Чутівської районної ради пан Мартиненко говорить, що все майно, яке належить Чутівській районній раді будемо ділити порівну між двома громадами. Логічно, адже все майно, яке належало до комунальної власності району було надбано спільно з сільськими та селищними радами, а отже є частинка кожного жителя бувшого району. Районна рада від імені сільських та селищних рад здійснювала управління об'єктами їхньої спільної власності, що задовольняло спільні потреби територіальних громад. Утримували спільно медицину -  Чутівську районну лікарню, терцентр, ЦПМСД, відділ освіти, трудовий архів, пожежну охорону та ін. Тому всі з розумінням віднеслися до слів пана Мартиненка.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» новообрані ради можуть прийняти рішення про розподіл майна, майнових прав та зобов’язань розформованої територіальної громади, територія якої включена до територій кількох сформованих територіальних громад, за іншими критеріями, ніж визначені підпунктами 5 і 6 пункту  61 .

Законом України «Про співробітництво територіальних громад» визначено, що з метою забезпечення соціально-економічного, культурного розвитку територій, підвищення якості надання послуг населенню на основі спільних інтересів та цілей, ефективного виконання органами місцевого самоврядування визначених законом повноважень на договірних засадах у визначених Законом формах здійснюється співробітництво територіальних громад.

Однією із форм співробітництва є утворення суб’єктами співробітництва спільних комунальних підприємств, установ та організацій - спільних інфраструктурних об’єктів.

Питання співробітництва територіальних громад врегульовано також Бюджетним кодексом України. Ч.7 ст.75 цього Кодексу передбачає, що територіальні громади сіл, селищ і міст можуть об'єднувати на договірних засадах кошти бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, організацій і установ з урахуванням ст.93 цього Кодексу (передача коштів між місцевими бюджетами на здійснення видатків місцевих бюджетів).

Скороходівська селищна рада розраховувала на усні домовленості між громадами, щодо спільного управління комунальними установами, які засновані на базі майна із спільної власності територіальних громад сіл та селищ Чутівського району.

Але.. Пройшли вибори. Створилися дві громади…

Скороходівська селищна рада 27.11.2020 року на сесії приймає рішення про вхід у співзасновники КП "Мегасервіс-Чутове".

Чутівська селищна рада майже через місяць - 23.12.2020року на сесії приймає рішення про вхід у засновники КП "Мегасервіс-Чутове". Рівноправ¢я закінчилося.

Скороходівська селищна рада 24.12.2020 року приймає рішення про вхід у засновники КП "Мегасервіс-Чутове" та здійснює державну реєстрацію.

Слід зазначити, що комунальні підприємства, в більшості,  створюються з метою забезпечення комфортного проживання мешканців громади. А якщо дивитися з позиції, що більша частина мешканців -  це пільгова категорія населення, то стає зрозуміло, що про прибутки КП «Мегасервіс» мова йти не може, адже селищні ради повинні забезпечувати своїм мешканцям пільговий проїзд. КП «Мегасервіс» протягом 2021 року повністю виконувало свої договірні зобов¢язання, рейси були своєчасні та стабільні.  КП «Мегасервіс» працював і працює у звичному режимі і послуги надаються у повному розмірі.

Скороходівська громада була і є зацікавлена у збереженні комунальних закладів бувшого району. Завжди готова іти на співпрацю.

Відповідно до Бюджетного кодексу, власники комунальних закладів охорони здоров’я зобов’язані забезпечувати виділення коштів для оплати комунальних послуг за використання енергоносіїв, тому Скороходівська ТГ не має змоги надавати субвенцію на утримання Чутівської центральної лікарні. Керівництву Чутівської громади було повідомлено про можливість укладення договору про співпрацю. Укладений меморандум допоміг би чітко зафіксувати усні домовленості, та відсоткове співвідношення утримання відповідно до населення.  На превеликий жаль, від Чутівської селищної ради, як власника Чутівської центральної лікарні, пропозицій щодо укладення меморандуму (договору) про співпрацю щодо утримання Чутівської ЦЛ не надійшло.

Недобросовісно віднеслося керівництво відділення оздоровчих послуг та фізичного відновлення Чутівського терцентру до жителів Скороходівської громади, коли відмовили їм у наданні послуг, мотивуючи тим, що Скороходівська ТГ не надає їм фінансування. Селищним головою Скороходівської громади було запропоновано надати тариф послуг та надавати рахунок за конкретно надану послугу. Але на співпрацю керівництво відділення не погодилося.

Позиція депутатів Чутівської селищної ради не зрозуміла. На нашу думку, напружена ситуація навколо комунальних підприємств створюється штучно в особі одного із заступників селищного голови Чутівської ТГ. Тож, підсумовуючи вище викладене хочеться нагадати, що місцева влада повинна перш за все думати про мешканців громади, а не задовольняти власні амбіції.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь