Прес-реліз про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні - червні 2022 року

Дата: 08.07.2022 08:36

Понад 43 тисячі громадян скористалися послугами Полтавської обласної служби зайнятості

У січні-червні нинішнього року послуги обласної служби зайнятості отримали 43,3 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 38,2 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного.

Від 3,2 тисячі роботодавців за цей період надійшло 13,5 тисячі пропозицій роботи.

Роботу знайшли близько 10 тисяч людей

За півроку обласна служба зайнятості працевлаштувала 9,8 тисячі осіб,  зокрема 9 тисяч зареєстрованих безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) працевлаштовані 127 безробітних: із них 20 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 107 - працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

Профнавчання пройшли 2,6 тисячі безробітних

До громадських та інших оплачуваних тимчасових робіт за півроку  долучилася більше тисячі осіб.

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості у січні-червні 2022 року 2,6 тисячі безробітних проходили професійне навчання.

Зокрема 1,8 тисячі слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, у тому числі в Полтавському ЦПТО ДСЗ.

26 громадян, старших 45 років, для кращої конкурентоспроможності на ринку праці отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».

На обліку – 17,7 тисячі безробітних

У регіональній службі зайнятості, станом на 1 липня 2022 року, на обліку перебуває 17,7 тисячі безробітних.  Допомогу по безробіттю отримує 16 тисяч клієнтів.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (19,1%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю технологічного устаткування та машин (17,1%),  представники найпростіших професій (12,8%), фахівці (11,5%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,4%).

Найбільший попит роботодавців зберігається на кваліфікованих робітників з інструментом (22,4%),  робітників з обслуговування та експлуатації технологічного обладнання (20,1%), працівників сфери торгівлі та послуг (14,3%), представників найпростіших професій (11,6%) та  професіоналів (10,1%).