Про проведення громадського обговорення з приводу перейменування об’єктів топоніміки (вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів) населених пунктів Скороходівської селищної територіальної громади

Дата: 03.03.2023 09:09

Автор: відділ архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства транспорту та благоустрою виконавчого комітету Скороходівської селищної ради.

Керуючись законами України «Про місцеве самоврядування», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», враховуючи причини та наслідки воєнного нападу російської федерації на Україну, розпочатого 24 лютого 2022 року, з метою позбавлення Скороходівської селищної територіальної громади усіх назв, які нагадують про російську федерацію або асоціюються з нею, Скороходівська  селищна рада розпочинає перейменування об’єктів топоніміки в населених пунктах громади.

Наразі ми прагнемо вивчити думку мешканців щодо перейменування об’єктів топоніміки в населених пунктах громади, тому Скороходівська селищна рада пропонує надати пропозиції щодо нових назв.

Організатор громадського обговорення: відділ архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства транспорту та благоустрою виконавчого комітету Скороходівської селищної ради.

Найменування об’єктів топоніміки, що пропонуються для перейменування: згідно з Додатком.

Надання пропозицій: надати пропозиції можна до 1 квітня 2023 року:

• на електронну пошту skoroxodove_adm@ukr.net з темою "перейменування об’єктів топоніміки"
  • у письмовій формі на адреси:
  1. смт Скороходове, вул. Софіївська, 15, приміщення селищної ради,  відповідальна особа Гонтар Світлана Миколаївна.
  2. с.Петрівка, вул. Центральна, 20, будівля старостату, відповідальна особа Скорик Юлія Юріївна.
  3. с.Филенкове, вул. Шкільна, 1, будівля старостату, відповідальна особа Филенко Артур Васильович.
  4. с.Іскрівка, вул. Незалежності, 1Б, будівля школи, відповідальна особа Сватенко Наталія Володимирівна.
  5. с.Нова Кочубеївка, вул. Бутенка, 7а, будівля старостату, відповідальна особа Бистрай  Віталій Анатолійович.

Термін надання пропозицій: протягом місяця з дня оприлюднення даного оголошення (до 01.04.2023).

Акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників: вільний.

Порядок надання пропозицій: свої пропозиції зацікавлені особи подають у порядку, визначеному Законом України “Про звернення громадян”, п. 6 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

Анонімні листи не розглядаються.

Результати: результати запропонованих нових назв об’єктів топоніміки буде опубліковано на офіційному сайті Скороходівської селищної ради.

Рекомендації: для актуалізації перейменування географічних об’єктів та об’єктів топоніміки населених пунктів, рекомендуємо звернути увагу на список імен видатних творців, дослідників і популяризаторів української мови, пропонованих для увічнення в географічних назвах та об’єктах топоніміки. Список розміщений на офіційній сторінці Уповноваженого із захисту державної мови за посиланням:  https://mova-ombudsman.gov.ua/news/rekomendovanij-spisok-imen-vidatnih-tvorciv-doslidnikiv-i-populyarizatoriv-ukrayinskoyi-movi-yaki-mozhna-vikoristati-u-geografichnih-nazvah-ta-obyektah-toponimiki

Найменування об’єктів топоніміки, що пропонуються для перейменування

Филенківський  старостинський округ

с. Козаче