Про новації податкового законодавства та застосування РРО/ПРРО чутівським підприємцям

Дата: 29.08.2023 13:34

Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області проводять виїзні консультації на Полтавщині. Заходи проводились на території Чутівського ринку, під час зустрічі з фізичними особами-підприємцями, податківці роз’яснювали зміни до Податкового кодексу України, зокрема щодо новацій, внесених       Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану».

У місцях провадження підприємницької діяльності фахівці надали відповіді на найбільш актуальні питання податкового законодавства, які викликають суспільний інтерес, зокрема, щодо:

- переходу з ІІІ групи  єдиного податку за ставкою 2 відсотки на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання таких особливостей;

- врегулювання питання визначення граничного обсягу доходу після повернення на ставку та групу єдиного податку, чи переходу на загальну систему оподаткування;

- можливості у 2023 році повторно здійснити перехід на спрощену систему оподаткування;

- застосування РРО/ПРРО;

- оформлення трудових відносин з найманими працівниками тощо.

Під час зустрічі зазначили, що до 1 жовтня 2023 року не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО. Зокрема, акцентували увагу, що ПРРО               є безкоштовним рішенням від ДПС, а придбання, оновлення та застосування не потребує витрат та спеціальних навичок.

Заступник начальника відділу

інформаційної взаємодії                                                     Вікторія ЗАХАРЧЕНКО

ПОГОДЖЕНО

В. о. начальника ГУ ДПС