Скороходівська громада
Полтавська область, Полтавський район

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Дата: 07.05.2025 12:20
Кількість переглядів: 31

Фото без опису

8 травня 2025 року виповнюється 80-та річниця Перемоги над нацизмом у Європі та відзначатиметься День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

У російській федерації річницю перемоги над нацизмом планується використати з метою чергової демонстрації „победобесія", що поєднує пропаганду переможної ролі "русского народа" у так званій великій вітчизняній війні і спробу назвати загарбані у ході „спеціальної військової операції території України як …ісконно русскіє землі*

Брехливо наголошуючи на своїй виключній ролі у перемозі над нацизмом. кремль відвертає увагу від своїх злочинів у минулому та у нинішній війні проти України. Тому акценти відзначення Україною 80-ї річниці Перемоги над нацизмом мають бути спрямовані, зокрема, на подолання зазначених више стереотипів.

3 огляду на викладене вважаємо за доцільне провести до 8 травня цього року відповідну інформаційну кампанію.

Загальне гасло кампанії та відзначення загалом - "Памʼятаємо! Перемагаємо!"

Мета кампанії:
а) руйнування російських наративів у темі Другої світової війни, насамперед шодо монополії на перемогу":
б) дискредитація сучасної росії через подання її як фашистської держави, зокрема через проведення історичних паралелей:                                                                                                                                                                                в) просування правдивої інформації про роль Українського народу у перемозі над нацизмом та його нинішню боротьбу проти російського  агресора.

Основні меседжі інформаційної кампанії:

1. Український народ - співтворець перемоги над нацизмом та
фашизмом:
- українці протистояли нацизму у Другій світовій війні і протистоять рашизму сьогодні - Україна послідовно бореться з тоталітаризмом у всіх його проявах;
- без України не було б перемоги у Другій світовій війні — беручи до уваги нашу роль у розгромі нацизму та історичні факти про наш внесок та жертви у тій війні;
- Український народ - народ-переможець, а не народ-жертва;
сьогодні українці проливають кров за вільну і демократичну Європу: перемога України - запорука стабільності у всьому світі;
- Україна вшановує всіх. хто боровся з нацизмом, увічню памʼять про загиблих воїнів га жертв Другої світової війни.
2. Росія дискредитувала свою участь у перемозі над нацизмом, сама перетворившись на фашистську державу, оскільки:
- віроломне вторгнення рф в Україну свідчить, що росія більше не переможець агресора, а новий агресор:
- на догоду власним імперським амбіціям офіційна москва створила ідеологію, відому в Україні як „рашизм" глибинна сутність якого має людиноненависницький, терористичний характер. антизахідну спрямованість і є. по суті, оновленою версією нацизму:
- сучасна росія діє тими ж методами. що й Третій Рейх, вчиняючи численні злочини проти людяності, воснні злочини рф у Маріуполі, Бучі, Ізюмі, інших населених пунктах інші нелюдські дії окупантів підтверджують це:
- кремль задумав не просто окупацію України, а геноцид українського
народу:
- за цілою низкою ознак спостерігається доволі виразна історична
паралель між нацизмом і сучасною росією:
- як у 40-х роках ХХ століття навколо гітлерівської Німеччини, так і сьогодні навколо путінської росії сформувалася антицивілізаційна коаліція диктаторських режимів:
- у прагненні монополізувати перемогу над нацизмом російська пропаганда замовчує або применшує роль інших держав і народів у цій боротьбі, хоча жодна країна не може претендувати на виняткову роль у перемозі, яка була результатом титанічних зусиль десятків держав і сотень народів:
- держава-агресор використовує перемогу над нацизмом і міф про свою визначальну роль" у ній як індульгенцією на вторгнення в Україну, де вона нібито бореться з неонацизмом":
3. Переосмислення значення самого слова „Перемога":
- Перемога - це мир. а не війна - на противагу російській пропаганді:
- справжня Перемога - не свобола, а росія позбавляє народи свободи, а, отже, вона не може претендувати бути символом перемоги:
- Українська Перемога - не Перемога над сучасним злом:                                                                                                     - річниця перемоги над нацизмом - не памʼять, а не пропаганда - на Заході та в Україні дата використовується для вшанування жертв війни, а в росії - як привід для прославлення та виправдання війни.

З метою належного відзначення у 2025 ропі 80-ї річниці Перемоги над нацизмом та Дня памʼяті га перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років просимо забезпечити організацію та проведення у населених пунктах області тематичних заходів із суворим дотриманням вимог та обмежень воєнного стану, з урахуванням ситуації в конкретній територіальній громаді.

Розпочати медіа заходи 8 травня слід трансляцією звернення Президента України В.О.Зеленського до народу, а також виступами (зверненнями) керівників районних військових адміністрацій та територіальних громад.

Рекомендуємо проведення 8 травня поточного року лаконічних церемоній (без участі офіційних осіб та представників громадськості) покладання керівниками місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування квітів (квіткових композицій, вінків) ло памʼятників загиблим воїнам у Другій світовій війні, памʼятників, памʼятних знаків, місць поховань захисників України, загиблих внаслідок широкомасштабної російської агресії. антитерористичної операції/операції обʼєднаних сил у Донецькій і Луганській областях, загиблих від рук російських окупантів мирних жителів.

Необхідно передбачити вшанування ветеранів Другої світової війни, а також дітей війни, колишніх вʼязнів концтаборів, військовополонених. остарбайтерів. інших категорій осіб, які постраждали від нацизму.

Цього дня пропонуємо звернутися до релігійних організацій із проханням провести панахиди за жертвами Другої світової війни, молебні за мир в Україні. Європі та світі, за захисників України, забезпечити трансляцію цих заходів.

Просимо також забезпечити благоустрій та відповідне оформлення населених пунктів (насамперед меморіальних обʼєктів), зокрема встановлення (вивішування) державних прапорів, упорядкування знакових місць.

Під час проведення заходів. а також протягом 8-9 травня поточного року просимо використовувати виключно державні символи України та символіку Європейського Союзу.

Важливо забезпечити належний інформаційний супровід і широке висвітлення пептральних та місцевих заходів, що проходитимуть 8 травня поточного року, сприяти розміщенню у місцевих медіа гематичного контенту.

Просимо приділити посилену увагу дотриманню громадського порядку і стабільності у населених пупктах області, у тому числі з урахуванням воєнного стану, забезпеченню безпеки. нейтралізації деструктивних чинників, попередженню провокацій. зокрема спробам - інвазії атрибутів русского мира" (комуністична символіка під виглядом прапора Перемоги", так звані „георгіївські" стрічки тощо).

При підготовці та проведенні заходів у звʼязку з 80-ю річницею Перемоги над пацизмом та Днем памʼяті та перемоги пад нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. роботі у медіасфері рекомендуємо використовувати матеріали, підготовлені Українським інститутом національної памʼяті.

Про проведену роботу просимо поінформувати Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної військової адміністрації до 12 травня 2025 року на електронну адресу:
vnupol@adm-pl.gov.ua.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь